Gimp návody

Menu

Novinky
Návody
Kniha hostů
Kontakt

Vyplňování a přechody

V tomto článku si řekneme něco o vyplňování vrstev plechovkou nebo mísením a s tím spojené. Vybereme nástroj plechovku Shift+B jako první si volíme barvu. Tu máte hned pod všemi nástroji. Horní kostka nám slouží pro vybarvování. Klikneme na ni a můžeme si vybrat libovolnou barvu. Jsou tam i jiné záložky. Každá se liší v tom, jak se nastavuje odstín barvy. Když si vyberete, barvu stačí kliknout do prostoru nového dokumentu a pole se nám vybarví. Můžete také danou vrstvu vybarvit vzorkem. Stačí pouze označit – Vyplňování vzorkem.


Další nástroj je Mísení „L“. S ním můžete jednoduše vytvořit více barevné pozadí. S režimem můžete překrývat jiné spodní vrstvy.

Pod ním je krytí, které asi nemusím vysvětlovat. Když rozkliknete dané mísení, je tam mnoho přednastavení. Pokud byste chtěli převrátit barvy, k tomu slouží to tlačítko vedle s šipkami.

Asi poslední věcí, která je dost důležitá v tom sloupci, je tvar. Je to velmi zajímavý efekt pro tento způsob vyplňování vrstev. Vybarvovat tímto způsobem můžete kliknutím a přetáhnutím různě po vrstvě.